volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

I telefon a tablet potřebují hygienu 12. 10. 2017

Pravidelné čištění elektronických zařízení, která používají dotykovou obrazovku, je také důležitou součástí běžné údržby a zachování dlouhé životnosti.


Suché čištění utěrkou z mikrovlákna

Před čištěním přístroj vypněte. Tkaninou z mikrovlákna jemně otřete obrazovku, abyste ji nepoškrábali. Mikrovlákno přitáhne a odstraní mastnotu a prach, zatímco jiné materiály je spíš rozmažou. Použít můžete i hadřík na čištění brýlí.

Čistěte obrazovku krouživými pohyby bez zbytečného přítlaku, tím se zbavíte většiny špíny. Pro uvězněné nečistoty ve spojích či zdířkách opatrně použijte párátko – je třeba si dát pozor, abyste například nepropíchli reproduktor.

Utěrku z mikrovlákna po vyčištění zařízení vyperte.


Na mokro

Tento způsob pomůže zničit většinu bakterií, ale je třeba jej používat s citem a ne příliš často.

Použijte gel na desinfekci rukou, který se běžně prodává v drogériích. Případně můžete použít mix 40 % isopropylalkoholu a 60 % vody. Namísto alkoholu lze použít i ocet, ale počítejte s tím, že po očistě bude přístroj chvíli cítit.

Do směsi namočte hadřík z mikrovlákna a očistěte jím obrazovku. Navlhčete také vatovou tyčinku a s tou, pokud je to možné, otřete rohy, spoje, tlačítka a knoflíky. Je třeba dbát na to, abyste nečistili telefon uvnitř zdířek. Stejným způsobem ošetřete i sluchátka. Nakonec všechno znovu otřete hadříkem dosucha.

Jak vyprat pračku? 3. 5. 2018

Jde to i bez chemických přípravků.

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

 

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

Při uklízení můžete spálit víc kalorií než při běhu. 5. 10. 2017

Dvě hodiny uklízení jsou pro naše tělo lepší než pětikilometrový běh.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

 

 

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.

5 mýtů o třídění odpadu 28. 11. 2016

Jakých chyb se v zájmu dobra dopouštíte?