volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

I telefon a tablet potřebují hygienu 12. 10. 2017

Pravidelné čištění elektronických zařízení, která používají dotykovou obrazovku, je také důležitou součástí běžné údržby a zachování dlouhé životnosti.


Suché čištění utěrkou z mikrovlákna

Před čištěním přístroj vypněte. Tkaninou z mikrovlákna jemně otřete obrazovku, abyste ji nepoškrábali. Mikrovlákno přitáhne a odstraní mastnotu a prach, zatímco jiné materiály je spíš rozmažou. Použít můžete i hadřík na čištění brýlí.

Čistěte obrazovku krouživými pohyby bez zbytečného přítlaku, tím se zbavíte většiny špíny. Pro uvězněné nečistoty ve spojích či zdířkách opatrně použijte párátko – je třeba si dát pozor, abyste například nepropíchli reproduktor.

Utěrku z mikrovlákna po vyčištění zařízení vyperte.


Na mokro

Tento způsob pomůže zničit většinu bakterií, ale je třeba jej používat s citem a ne příliš často.

Použijte gel na desinfekci rukou, který se běžně prodává v drogériích. Případně můžete použít mix 40 % isopropylalkoholu a 60 % vody. Namísto alkoholu lze použít i ocet, ale počítejte s tím, že po očistě bude přístroj chvíli cítit.

Do směsi namočte hadřík z mikrovlákna a očistěte jím obrazovku. Navlhčete také vatovou tyčinku a s tou, pokud je to možné, otřete rohy, spoje, tlačítka a knoflíky. Je třeba dbát na to, abyste nečistili telefon uvnitř zdířek. Stejným způsobem ošetřete i sluchátka. Nakonec všechno znovu otřete hadříkem dosucha.