volejte bezplatně 800 111 100

Novinky

Průzkum odhalil, že pouze 61% uživatelů toalet umývá ruce 19. 3. 2019

Nedávný průzkum odhalil, že pouze 61% osob si řádně umyje ruce teplou vodou a mýdlem po odchodu na záchod. 18%  provede “rychle“ mytí rukou, 14% si občas si myje ruce a 7%  respondentů přiznalo, že si nikdy nemyjí ruce!

Průzkum byl proveden u více než 5 000 kancelářských pracovníků s ohledem na jejich hygienických návyky při práci. Údaje také ukázaly, že ženy jsou po použití toalety hygieničtější než muži, 66% si po návštěvě koupelny umylo ruce, ve srovnání s 53% mužů.

Při srovnání věkových skupin se 11% mladší generace (18-24 let) přiznalo, že si po použití toalety neumyjí ruce, což činí tuto statistiku nad celkovým průměrem 7%. Není neobvyklé, že 26% pracovníků v kanceláři, kteří zůstávají u svého stolu, jedí jednou až třikrát týdně. Jedna čtvrtina respondentů přiznala k jídlu a pracovala tři až pět dní v týdnu a 4% neměla jinou možnost než jíst každý den u svého stolu.

I přes popularitu jíst u svého stolu, pouze 11% pracovníků očistí místo správně. 38% provádí tzv. „rychlý úklid“ - položí svačinky do přihrádky nebo vyprázdní drobky z klávesnice - zatímco 45% jsou jedlíci po kterých není třeba úklidu. Avšak 7% zaměstnanců zanechává po sobě „slušný“ nepořádek.

Pokud jde o to, kdo je zodpovědný za čistotu kanceláře, 6% se domnívá, že by mělo být ponecháno na úklidového pracovníka, protože to jejich problém není. 56% respondentů přiznalo, že uklidí, když jim pohled na nepořádek vadí, a 38% procent uvedlo, že neradi uklízí, pokud jsou k tomu donuceni.

Jak na předvánoční úklid 4. 12. 2018

Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.

Inspirace od uklízeček: jak mít rád svou práci? 15. 11. 2018

V moderním světě očekáváme, že za práci dostaneme něco víc než „jenom“ peníze. Myšlenka, že by nás mělo těšit, co děláme, je pěkná. Jak toho ale docílit?

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018 7. 8. 2018

Celosvětový den úklidu - 15. září 2018

Jak z dluhové pasti? 20. 2. 2018

Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.

 

Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce? 10. 7. 2017

Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.

Pro studenty a absolventy 8. 6. 2017

Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?

Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky 12. 4. 2017

Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.

 

 

Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S 20. 3. 2017

Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější

Kdy nám budou doma uklízet roboti? 22. 2. 2017

Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna

Související obrázek

Kartáček na zuby 5. 1. 2017

Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.

5 mýtů o třídění odpadu 28. 11. 2016

Jakých chyb se v zájmu dobra dopouštíte?