Novinky
Roušky
Likvidace použitých roušek v domácnosti
Nosíte-li roušku, zásadní je správné nasazení a sejmutí roušky včetně odhození do odpadu. Opatrně si nasazujte
roušku, ujistěte se, že zakrývá ústa a nos a pevně ji uvažte tak, aby byla minimalizována mezera mezi tváří a rouškou. Přední části roušky se během nasazování a snímání nedotýkejte. Při snímání roušky použijte následující postup: nedotýkejte se přední části roušky, uvolněte ji vzadu za šňůry či gumičky a sejměte ji. Po sundání roušky, nebo
kdykoli jste se se dotkli přední části, umyjte si ruce mýdlem a desinfekcí. Nahraďte roušku, když je vlhká, novou čistou suchou rouškou. Nepoužívejte opakovaně roušky, které jsou určeny k jednorázovému použití. Vyhoďte roušku do odpadu ihned po použití. Vzhledem k celosvětovému nedostatku ochranných pomůcek je akceptovatelné použití
stejného respirátoru při péči o více pacientů se stejnou diagnózou bez sejmutí respirátoru, pokud není respirátor poničen, znečištěn či kontaminován.
Likvidace roušek a respirátorů v domácnostech
Likvidace roušek, filtrů od osob, které nejsou infikovány nebo nejsou v povinné karanténě: rouška, filtr se vloží do plastového (igelitového) sáčku, poté se sáček vloží do dalšího plastového sáčku, který se zaváže a poté se odloží (vyhodí) do směsného komunálního odpadu.
Likvidace roušek, filtrů (kapesníků) od osob, které jsou v povinné karanténě, ale nemají prokázáno onemocnění COVID-19: rouška, filtr (kapesník) se vloží do plastového (igelitového) pytle, který se zaváže, poté se plastový pytel vloží do druhého plastového pytle, který se zaváže, Povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem a zavázaný pytel se poté odloží (vyhodí) do komunálního odpadu.
Likvidace roušek, filtrů (kapesníků) od osob, které mají prokázáno onemocnění COVID-19 a jsou v domácím léčení: rouška, filtr (kapesník) se vloží do plastového (igelitového) pytle, který se zaváže, poté se plastový pytel vloží do druhého plastového pytle, který se zaváže, povrch vnějšího pytle by měl být ošetřen dezinfekčním prostředkem, takto zajištěný odpad se doporučuje vložit do sběrných nádob komunálního odpadu až po 48 hodinách po jeho uzavření. Obce mohou zajistit speciální sběrová místa pro likvidaci roušek, filtrů a dalšího materiálu kontaminovaného osobou, která je pozitivní na COVID-19 a je léčena v domácnosti.
Likvidace roušek, filtrů a dalšího potenciálně infikovaného materiálu ve zdravotnickém zařízení: řídí se provozním řádem jednotlivých zdravotnických zařízení. Na odpad se pohlíží jako infekční a dle toho se musí likvidovat. (Zdroj KHS Olk)
Mycí houbička
Každá barva má svoji funkci
Sprchová hadice a vodní kámen
Sprchová hadice je místem, kde se drží velké množství nečistot a vodní kámen.
Úklid podlahy - rady
Párkrát do roka je na programu skoro každé domácnosti větší úklid – na jaře i na podzim. Na jarní gruntování není nutné používaly drahé a zdraví nebezpečné čisticí přípravky, robotické vysavače, ani mopy. Úklid podlahy nechte až na konec. Nejprve utřete prach na nábytku i stěnách, otřete horní plochy skříní a třeba i lustru. Teprve poté vysajte podlahu a následně vytřete. Pokud tedy nemáte doma jen koberec.
Systém vzdělávání ve společnosti
Vzdělávání ve společnosti Systém
Pf 2022
SaJ a.s. vstoupila na tuzemský trh v roce 1992. Od té doby se firma dokázala vyšvihnout mezi přední úklidové společnosti v České republice. Postupně otevírala svá zastoupení v Praze,Plzni, Znojmě, Táboře a Pardubicích a tak zpřístupnila nabídku svých služeb zákazníkům po celé republice.
Iniciativa "Thank Your Cleaner Day – Poděkujte svému úklidovému pracovníkovi
Málokdo si jí váží, málokdo ji chce dělat. Peněz také moc nevydělá a v žebříčku povolání podle prestiže tato práce končí vždy na posledním místě.
Jak se starat o dlaždičky
Dlaždičky jsou pro svou praktičnost jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin do koupelen a kuchyní. Hlavním důvodem je to, že se dají snadno vyčistit.
Výzva České asociace úklidu a čištění (CAC) k znovuotevření provozů
Hygiena neznamená pouze dezinfikování povrchů a rukou, aneb nedezinfikujte špínu, napřed povrchy vyčistěte!
Jedlá soda
Jedlá soda se hodí nejen jako kypřidlo do pečiva nebo prostředek proti pálení žáhy, ale své využití najde také při úklidu domácnosti. Jedná se přitom o vysoce šetrný, ekologický a levný prostředek. Zde přinášíme řadu praktických rad a tipů, jak jedlou sodu využít při úklidu.
Sponzorský dar
V tomto roce společnost SaJ a.s. poskytla sponzorský dar Dětskému domu v Praze- Dolních Počernicích.
Letiště Praha získalo certifikát ACI Airport Health Accreditation
SaJ a.s. zajišťuje úklidy interierů letadel
Kde najdete úplně nejvíc bakterií a virů? Na vašich rukou!
Světem se momentálně šíří panika z koronaviru a právě správné hygienické návyky jsou základem prevence. Mytí rukou by mělo být samozřejmostí, nicméně ne pro všechny lidi je to životní standard. Zjistilo se, že pravidelné mytí rukou je normou jen pro 12% spoluobčanů !!
Jak odstranit běžné skvrny na oblečení
Jak odstranit ty nejběžnější skvrny, aniž byste poškodili své oblíbené módní kousky. Jak tedy se skvrnami zatočit?
Jak odstranit mastné skvrny ze zdi nebo tapet
Mastná skvrna na stěně nebo velmi silné vrstva mastnoty okolo kuchyňských spotřebičů dokáže opravdu potrápit.
Hygiena letiště - prevence onemocnění
Zatímco letecká doprava způsobila revoluci ve způsobu, jakým svět funguje, snadnost cestování a počet lidí, kteří to dělají, se mohou stát významnými vektory onemocnění a virové infekce. Díky tomu je péče o hygienu mimořádnou výzvou, protože křížová kontaminace mezi cestujícími může v průběhu několika hodin umožnit cestování bakterií po celém světě. Dr. Colm Moore, technický manažer pro oblast hygieny hygieny, píše pro ECJ (Evropský časopis pro úklid)
Jak na předvánoční úklid
Uklízet je třeba systematicky, aby se člověk neutopil v tisíci maličkostech. Když se k problému přistoupí s rozvahou.
Jak z dluhové pasti?
Ministerstvo spravedlnosti nabízí dlužníkům, insolvenčním správcům a neziskovým organizacím informační web, který odpovídá na nejčastější otázky o insolvencích.
Kancelář jako líheň bacilů: Kde jich je nejvíce?
Denně v ní trávíte velké množství času a možná ani netušíte, kolik bakterií a bacilů se v ní skrývá. Ano, mluvíme o vaší kanceláři, místu, kam se stále vracíte. Úplně zapomeňte na čekárny lékařských ordinací nebo záchodové mísy. Ty jsou proti kancelářím naprosto čisté.
Pro studenty a absolventy
Víte, kdy musíte/nemusíte platit pojistné na sociální zabezpečení?
Jarní úklid aneb Uklízíme ekologicky
Jarní úklid je důležitou přípravou na nové období roku – zbavujeme se všeho nepotřebného, co se už přežilo a co by nám v novém čase překáželo, ať jde o věci hmotné či nehmotné. Zkusme letos při úklidu bytu či domu přemýšlet ekologicky a nahradit klasické čisticí prostředky těmi přírodními, jako je např. citron či sůl. Splní svůj účel stejně dobře, provoní nám domov a navíc neškodí životnímu prostředí.
Zvýšení bezpečnosti na pracovišti zavedením metody 5S
Existuje řada metod k prevenci úrazů a poškození zdraví. Jednou z možností je využití metody 5S, i když tato metoda nebyla primárně vyvinuta k tomuto účelu. Po jejím zavedení získáte přehledné a uspořádané pracoviště, a s takto čistým a uspořádaným pracovištěm bude práce určitě bezpečnější a příjemnější
Kdy nám budou doma uklízet roboti?
Roboti dnes berou pracovní místa v továrnách, roznáší jídlo v restauraci, pěstují vlastní rostlinky, některé prototypy umí třeba i psát. Přesto musíme sami vzít do ruky hadr a stěrku a umýt doma okna
Jak se provádí úklid na Mezinárodní vesmírné stanici
Patálie s prachem na ISS
Kartáček na zuby
Nevyhazujte starý zubní kartáček, který už se nehodí ke svému původnímu účelu, tedy čištění chrupu. Pěkně ho vydezinfikujte a uložte k ostatním pomocníkům na úklid. Dlouho si tam neodpočine, kartáček totiž využijete při nejrůznějších zapeklitých úkolech.
5 mýtů o třídění odpadu
Jakých chyb se v zájmu dobra dopouštíte?
JAK VYBRAT VHODNOU ÚKLIDOVOU FIRMU?
Víte ale, podle jakých kritérií takovou úklidovou firmu hledat?